نمونه های استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی

نمونه های استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی

استفاده از سنگ مرمر در دنیای طراحی داخلی، انتخاب موفقیت آمیزی برای جذاب تر شدن محیط است. البته این در صورتی صدق می کند که تنها برای مقادیر کم استفاده گردد و در حدی نباشد که دید را اشباع کند. سنگ مرمر به گونه ای است که ابتدا سرمای آن قابل تجسم است لذا استفاده از آن برای فضاهای گرمی چون آشپزخانه پیشنهاد می شود. همچنین استفاده از این متریال باعث ایجاد ظاهری لوکس، منحصر به فرد و در عین حال مدرن، در فضا می شود.

 

موراد استفاده از سنگ مرمر :

  1. ستون ها ( سر ستون ها ، پایه ستون ها ، ستون ها )
  2. به عنوان پوشش تزئینی دیوار
  3. استفاده به عنوان سنگ تزئینی و پوششی کف ساختمان
  4. به عنوان پوشش پله ( سنگ پله )
  5. استفاده به عنوان پوشش سطوحی غیر از کف ، دیوار و سقف مانند روی کابینت ها و …
  6. و بسیاری از موارد دیگر

 

استفاده در ستون ها

یکی از بهترین موارد استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون خانه استفاده از آن برای پوشش ستون های خانه است. با این کار هم به ستون های موجود در خانه هویت بخشیده میشود و هم با افزودن سنگهای مرمر به دکوراسیون داخلی سبب غنا و شکوه هر چه بیشتر دکوراسیون کلی خانه می شویم.

 

 

نمونه ای از استفاده از سنگ مرمر در ساخت ستون ها و سر ستون ها در معماری یونانی و رمی باستانی
نمونه ای از استفاده از سنگ مرمر در ساخت ستون ها و سر ستون ها در معماری یونانی و رمی باستانی

استفاده از سنگ مرمر در ساخت ستون های موزه ملی بریتانیا - انگلستان
استفاده از سنگ مرمر در ساخت ستون های موزه ملی بریتانیا – انگلستان

استفاده در بخشی از دیوار یا کف

توجه داشته باشید اگر هم دیوار و هم کف از مرمر پوشیده شوند، نهایتا فضا خیلی تاریک و سرد به نظر می رسد. با انتخاب فقط یکی از این موارد می توان اتاق را به ظاهری کلاسیک تلفیق کرد و در عین حال فضا را با عناصر مدرن تر پیوند داد.

 


نمونه ای ایدآل در خصوص استفاده از سنگ های مرمر در تزئینات مینیمالیستی داخلی ساختمان مانند سنگ دیوار پوش ، سنگ کف و پله

نمونه های استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی

نمونه های استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی
نمونه های استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

استفاده در آشپزخانه

سنگ مرمر را می توان برای پنل های پشت سینک آشپزخانه یا اجاق گاز و یا جزیره آشپزخانه استفاده کرد، همچنین برای منحصر به فرد کردن دکوراسیون آشپزخانه خود می توان کف پوشش های مرمری استفاده کرد.

 

استفاده از مرمر در اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری

اگر ترجیح می دهید که به کف اتاق مرمر اضافه کنید، ورودی هال گزینه بسیار خوبی است زیرا از قدیم یک فضای رسمی تر بوده است .همچنین برای محافظت از دیوار درمقابل برخورد احتمالی صندلی ها می توان دورتادور اتاق را با حاشیه های مرمری پوشش داد که بسیار هم چشمگیر خواهد بود. با استفاده از سنگ مرمر در اتاق غذا خوری می توان طراحی را ایجاد کرد که با میز غذاخوری هماهنگی خاصی ایجاد کند .

 

استفاده بر روی اسباب و لوازم

مرمر وقتی با قطعات مناسب ترکیب شود، یک جنس عالی برای مبلمان و یا هر کدام از اسباب های تأثیر گذار در دکوراسیون ایجاد می کند . مرمر در برابر خوردگی و خراشیدگی مقاوم می باشد و ظاهری گران قیمت ایجاد می کند. میزهایی که از مرمر ساخته می شوند واقعا تاثیر گذار هستند. یک میز قهوه خوری از جنس مرمر به اتاق نشیمن زیبایی خاصی می بخشید. استفاده از گلدان و جاشمعی از جنس مرمر و یا شومینه ای که در طراحی آن از سنگ مرمر استفاده شده، حتی وسایل روشنایی از جنس مرمر تأثیر زیادی بر زیبایی و خاص بودن محیط بکار برده شده خواهند داشت.

 

بهترین استفاده از سنگ مرمر :

اغلب برای روکش دیوارهای سرویس بهداشتی، کف‌پوش و پیشخوان‌ها از سنگ مرمر بسیاراستفاده می‌شود زیرا نمایی تازه و پاک دارد ؛ در حالی که کاربردی و زیبا هستند. مرمر در مقایسه با دیگر کفپوش‌ها، سخت‌تر است و برای افرادی که بچه یا حیوان خانگی دارند انتخاب بسیار مناسبی است. فقط کافی است برای جلوگیری از آسیب دیدگی آن سالی یکبار مرمر را رخنه گیری کرد.

به این مطلب امتیاز بدهید

abbasi

سلام ... من مقداد عباسی هستم مدیر وب سایت بازار سنگ ایران . در مجموعه بازار سنگ ایران متعهدانه می کوشیم تا بهترین اطلاعات و محصولات را برای شما مخاطبان گرامی تدارک ببینیم .

پست های مرتبط